Stadion Śląski: przetarg na prace niskoprądowe

Jeden z ważniejszych przetargów w ramach modernizacji Stadionu Śląskiego rozstrzygnięty

Konsorcjum firm z Carboautomatyką S.A. jako liderem wykona prace w branżach elektrycznych, teletechnicznych i niskoprądowych. Obejmują one m.in. montaż systemów nagłaśniania, alarmowych związanych z ochroną przeciwpożarową oraz sygnalizacją włamania i napadu. Wykonawca odpowiedzialny będzie także za montaż systemów biletowych, monitoringu, nagłośnienia stadionu a także łączności bezprzewodowej i wzmocnienia sygnału dla służb publicznych.

Wartość kontraktu to 55,3 mln zł.brutto Na wykonanie zlecenia Carboautomatyka będzie miała 14 miesięcy od daty podpisania umowy.

W trakcie rozstrzygania jest drugi z kluczowych przetargów, na tzw. roboty kubaturowe związane z przygotowaniem i wykończeniem pomieszczeń Stadionu Śląskiego. Jego wartość to ok. 46 mln brutto Do przetargu wpłynęły cztery oferty.

Przypominamy, koszt modernizacji Stadionu Śląskiego wynosi 586 mln zł. Dotychczas wykonano prace o wartości ok. 480 mln zł. Od lipca do grudnia 2015 zamontowano zadaszenie obiektu. Była to najbardziej skomplikowana technologicznie część prac budowlanych. W tym roku planuje się jeszcze ogłoszenie przetargów na wykonanie i montaż krzesełek, bieżni oraz areny.

Linki do stron zewnętrznych
Więcej o przetargu