Włodzimierz Lubański

Stadion Ślaski jest idealnie położony - w przepięknym parku, w otoczeniu zieleni

Stadion Śląski dla mnie i wszystkich polskich piłkarzy jest wyjątkowym, szczególnym miejscem. Tylu wspaniałych wrażeń nie dostarczył naszym kibicom żaden inny stadion w Polsce. To przecież tu pokonaliśmy Anglików, wygrywaliśmy wiele meczów z rywalami z najwyższej światowej półki. Trudno o tym zapomnieć.

Myśląc o Stadionie zawsze myślę o cudownym dopingu naszych kibiców. Ta atmosfera, to ciepło - tego nie ma na żadnym innym obiekcie. Piłkarze zawsze czyją to wsparcie i ono dodaje im skrzydeł.

Poza tym obiekt ten jest idealnie położony - w przepięknym parku, w otoczeniu zieleni z dobrym dojazdem. Uważam, że Stadion Śląski w pełni zasługuje na organizację EURO 2012.


Włodzimierz Lubański (ur. 28 lutego 1947) - jeden z najlepszych piłkarzy w historii Polski, wielokrotny reprezentant kraju, przez wiele lat związany z Górnikiem Zabrze. Złoty medalista olimpijski z Monachium ‘72.W drużynie narodowej rozegrał 75 meczów i zdobył 48 goli. Z Górnikiem Zabrze siedmiokrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski, sześć razy Puchar Polski i cztery razy po koronę króla strzelców.